ul: Francuska 2, 59-900 Zgorzelec
+48 664 746 718

Webinar 2023

Webinar – autyzm, różne perspektywy 2023 

Jednym z działań realizowanych przez Fundację Autilio w 2023 roku jest seria wywiadów w formie webinarów. O autyzmie rozmawiamy z różnych perspektyw. W pierwszej części rozmawialiśmy o specyfice rozwoju i funkcjonowaniu osób w spektrum autyzmu z Mikołajem – 19letnim uczniem zgorzeleckiego liceum Cogito i dorosłą osobą z autyzmem, który przeszedł niełatwą drogę aby być tu gdzie jest.

Gościem drugiej części była Pani Marta – mama ośmioletniego Adasia – chłopca z orzeczeniem “Zespół Aspergera”. O autyzmie opowiadała z perspektywy rodzica.

Trzeci webinar miał formę wykładu, który poprowadziła Joanna Jakś – . pedagog, socjoterapeuta, specjalista terapii i edukacji osób w spektrum autyzmu, konsultant Transkulturowej Psychoterapii Pozytywnej. Zawodowo związana z Fundacja Prodeste, w której zajmuje się diagnostyką oraz wsparciem osób w spektrum autyzmu, rodziców i innych osób z otoczenia. Prowadzi też profil na Facebook – Fundacja Prodeste – Strefa Rodzica oraz jest autorka profilu Autystycznekartki.

Projekt zrealizowany został przy wsparci Urzędu Miasta Zgorzelec.

Zachęcamy też do odwiedzenie naszego kanału na You Tubie: AUTILIO TV

W roku 2022 również realizowaliśmy ciekawe kampanie informacyjne związane z poszerzaniem wiedzy na temat autyzmu. Jednym z nich była seria podcastu pt. “Autyzm, zauważ mnie”.